De Jager RVS
De Jager RVS
Kwaliteit die aansluit op uw wensen
Banner Banner

Bezoekadres:
Oostergoweg 7, 9101 PL Dokkum


Postadres:
Postbus 1500, 9100 CA Dokkum


Telefoon: 0519-292954
Telefax: 0519-295787
E-mail: info@jagerrvs.nl

Bekijk onze brochure

Wat is lassen?

De definitie van lassen luidt als volgt:

"Lassen is het verbinden van materialen, waarbij het materiaal op de verbindingsplaats in vloeibare of deegachtige toestand wordt gebracht (door toedoen van warmte en/of druk), terwijl al of niet materiaal met dezelfde of ongeveer dezelfde smelttemperatuur wordt toegevoegd, waarbij continuïteit ontstaat tussen de verbonden delen".

Uit de definitie volgt dat er dus drie mogelijkheden zijn, namelijk:

  1. Smeltlassen; hierbij wordt alleen warmte toegevoerd. Voorbeelden zijn onder andere het lassen met beklede elektroden, het MIG- en het MAG-lassen, het autogeen lassen en het TIG-lassen.
  2. Warmdruklassen; hierbij wordt zowel warmte als druk toegevoerd. Voorbeelden zijn onder andere het smeedlassen, het weerstandlassen.
  3. Kouddruklassen; hierbij wordt alleen druk toegevoerd. Voorbeelden zijn het explosielassen en het wrijvingslassen.

Een goede lasser beheerst niet alleen het praktische lasproces maar beschikt ook over een theoretische basiskennis en enige kennis van het te lassen materiaal.

Uitgelicht

Kookinstallatie

Kookinstallatie Complete installatie voor koken en buffering van saus. Volledig automatisch proces voor de voedingsmiddelenindustrie.